To program regionalny służący wsparciu prac badawczo - rozwojowych wraz z wdrożeniem.
W ramach konkursu ogłoszonego przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości przedsiębiorcy z województwa małopolskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe nad rozwiązaniami technologicznymi i produktami, które służą rozwojowi prowadzonej działalności oraz wzmacnianiu pozycji konkurencyjnej firmy i zostaną wdrożone do działalności gospodarczej. Celem projektu ma być wprowadzenie na rynek nowych lub znacząco udoskonalonych, w zakresie ich cech funkcjonalnych lub użytkowych, produktów (tj. wyrobów lub usług) lub procesów.
Projekty mogą być realizowane samodzielnie przez przedsiębiorców z sektora MŚP lub w partnerstwie w charakterze konsorcjum z innym przedsiębiorstwami lub z udziałem jednostek naukowych, uczelni, w tym spółek celowych uczelni, organizacji pozarządowych, instytucji otoczenia biznesu. Niezależnie od charakteru partnerstwa, liderem zawsze musi być mikro, mały lub średni przedsiębiorca.
W ramach projektu można zlecić wykonanie części prac badawczych podmiotowi zewnętrznemu jednostce naukowej czy przedsiębiorcy posiadającemu status centrum badawczo – rozwojowego, jakim jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
W związku z powyższym, Instytut zaprasza do współpracy przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem profesjonalnego wsparcia w procesie:
- pozyskania do współpracy projektanta wzornictwa przemysłowego, z doświadczeniem w projektowaniu dla określonej branży i/lub technologii,
- przeprowadzenia procesu projektowego (prac rozwojowych), mającego na celu stworzenie nowego produktu lub znaczącego ulepszenia istniejącego produktu, od etapu koncepcji do prototypowania i przeprowadzenia badań funkcjonalnych na prototypach.
Harmonogram składania wniosków:
II runda: 15 kwietnia 2020 r. –30 maja 2020 r.
III runda: 31 maja 2020r. –14 lipca 2020r., do godziny 15:00
W ramach poddziałania wsparcie uzyskać mogą wyłącznie przedsięwzięcia zgodne z obszarami inteligentnej specjalizacji regionalnej.
Poziom dofinansowania uzależniony jest od rodzaju projektu oraz statusu przedsiębiorcy, szczegółowe informacje w zakresie poziomu dofinansowania można znaleźć pod podanym poniżej linkiem.
Minimalny wkład własny Wnioskodawcy
W przypadku pomocy badawczo-rozwojowej w ramach fazy B+R minimalny wkład własny ustalany jest zgodnie z właściwymi przepisami prawa dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, jednak wynosi nie mniej niż:
- w przypadku badań przemysłowych – 20%
- w przypadku eksperymentalnych prac rozwojowych – 40%
- w przypadku studium wykonalności – 30%.
W przypadku regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach fazy wdrożeniowej minimalny wkład własny ustalany jest zgodnie z właściwymi przepisami prawa dotyczącymi zasad udzielania tej pomocy, jednak wynosi nie mniej niż:
- mikro i małe przedsiębiorstwa – 45%,
- średnie przedsiębiorstwa – 55%
Wartość wydatków kwalifikowanych w ramach projektu:
Minimalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu wynosi 500 000 PLN.
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych projektu wynosi 50 000 000 PLN
Więcej informacji na stronie Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości:
Zadzwoń i umów się na telekonferencję z ekspertami Instytutu, którzy pomogą ocenić, czy pomysł ma szansę na uzyskanie dofinansowania oraz przedstawią ofertę Instytutu na współpracę w ramach programu.
Kontakt:
Agnieszka Żmudzińska
Tel. (+48) 507 130 624
e mail: agnieszka_zmudzinska@iwp.com.pl